درباره ما

مقدمه

شرکت فنی مهندسي نيک سرام رازي در سال 1388 تأسيس و در شهرک علمي تحقيقاتي اصفهان فعاليت خود را آغاز نمود. ايده‌ي اوليه اين شرکت مشاوره در زمينه مهندسي مواد و ساخت موادمهندسي، با بهره‌گيري از متخصصين و مهندسين علم و مهندسي مواد بوده است. فعاليت اين شرکت به دو حوزه صنعتي و پزشکي معطوف مي­ گردد. این شرکت در سال ۱۳۹۰ تحت پوشش شرکت سرمایه گزاری رستا سپهر قرار گرفت و فعالیت های خود را در زمینه های متعدد صنعتی و همچنین طراحی و ساخت قطعات استراتژیک مورد نیاز صنایع داخلی ادامه و گسترش داد. آنچه که این شرکت را به مجموعه ای توانمند و متمایز مبدل ساخته است، همکاری و همدلی متخصصین و کارشناسان مجرب در کنار دانشمندان و دانشگاهیان و ارتباط همزمان و مسمتر با مراکز صنعتی و تحقیقاتی پیشرفته در خارج از کشور است.

ریل و تجهیزات ریلی

عمده فعاليت اين هسته تحقيقاتي مشاوره و ساخت قطعات صنعتي مي باشد. مي توان ادعا کرد که ساخت کليه فولادها در اين مجموعه امکان پذير است. از مهم ترين دستاوردهاي اين بخش بايستي به بومي سازي تکه مرکزي سوزن مترو اشاره داشت که سهم عمده اي از ارزبري صنعت ريلي کشور را کاهش داد و هم اکنون تنها توليد کننده اين قطعه در سطح کشور مي باشد.

کوره های دما بالا

همچنين متخصصين اين بخش با در اختيار داشتن دانش ساخت کوره‌ها و تجهيزات دما بالا موفق به ساخت کوره‌هايي با دماي 2500 درجه سانتيگراد شده اند که در نوع خود در منطقه خاورميانه بي نظير است.

حوزه مهندسي پزشکي

 از دستاوردهاي بدست آمده مي توان به ساخت ايمپلنت هاي دنداني و ستون فقرات، مهندسي سطح ايمپلنت ها، سنتز انواع پودرهاي اورتوپدي زيست فعال و ثبت دو نوع پودر انحصاري DiaBone  و  NikBone اشاره کرد. همچنين اين شرکت هم اکنون بر حوزه پوشش دهي ايمپلنت ها به روش پاشش حرارتي توسط پودرهاي زيست فعال تمرکز دارد و تاکنون آزمون‌هاي آزمايشگاهي آن موفقيت‌آميز بوده است.

دریافت کاتالوگ شرکت